Можливо, більшість людей здивується, коли дізнається, в якій "приємній" компанії вони виявляються щоночі в своєму ліжку, навіть якщо лягають спати в повній самоті.

Що робить постільну білизну такою брудною?

Справа в тому, що кожною ночі в ліжку кожної людини виявляється величезна кількість відмерлих клітин, які природним чином відлущуються з поверхні тіла. Цей процес є абсолютно нормальним, але ці омертвілі клітини шкіри є їжею для невидимих ​​нашому оку мікроорганізмів - постільних кліщів.

Чим довше не відбувається зміна постільної білизни, тим більше відмерлих клітин накопичується на ній, і тим більше постільних кліщів в свою чергу накопичується на простирадлах і підковдрах. А якщо врахувати, що разом з постільними кліщами на білизні з'являются продукти їх життєдіяльності, і інші природні забруднення - грибки, лупа, спори цвілі, бактерії, виділення людських залоз, тобто піт, шкірне сало, секреція слинних і слізних залоз, і т. д., - то навіть страшно собі уявити, з чим доводиться контактувати нашому тілу під час нічного сну через пару-трійку тижнів після зміни постільної білизни!

Крім природних людських виділень і всього, що з ними пов'язано, на постільній білизні з плином часу осідає маса сторонніх забруднень у вигляді пилу, частинок косметики, частини піску, бруду, пилку, побутової хімії, і т.д. А якщо врахувати, що деякі люблять час від часу перекусити в ліжку перед телевізором, то виходить, що кількість вищезазначених забруднень зростає в ліжку людини в геометричній прогресії!

Як часто потрібно міняти постільну білизну?

Виходячи з вищеназваних фактів, постільну білизну потрібно міняти раз в тиждень, і ніяк не рідше. Якщо робити це рідше, є реальний ризик виникнення алергії, адже організму доводиться протягом тривалого часу контактувати з шкідливими для здоров'я речовинами і мікроорганізмами. Якщо ж людина вже страждає від алергії або астми, стан її здоров'я може погіршитися, якщо не проводити регулярну зміну постільної білизни.

Як краще прати постільну білизну, щоб вона стала дійсно чистою?

Прати простирадла, наволочки і підодіяльники слід при температурі мінімум 60 градусів - гаряча вода знищує шкідливі мікроорганізми, бактерії і постільних кліщів. Бажано додатково використовувати відбілювач, який також допомагає знищувати бактерії.