Подушка – спальне приладдя, від якого залежить не тільки комфортний сон, а й здоров'я. Від її якості та характеристик залежить, відпочинете ви під час сну, чи навпаки, втомитеся ще більше. Саме тому перед тим, як обрати подушку, рекомендуємо ознайомитися з різновидами, матеріалами та факторами, які слід врахувати під час замовлення.

 

Для читачів нашого блога ми даруємо промокод на знижку 10% на всі категорії товарів в нашому магазині!

promo_blog

Використовуй його при оформленні замовлення через корзину (скрін нижче, як це зробити).


Матеріал чохла

   Чохол або "напірник"  не просто оболонка для наповнювача.

Це елемент, який визначає здатність виробу зберігати форму, "дихати" й утримувати перо або пух, якщо їх використовують для наповнення подушки. Для пошиття напірників можуть використовуватися такі тканини:

  • тік;
  • сатин;
  • перкаль;
  • бязь;
  • твіл;
  • батист.

 

Тік – матеріал щільного полотняного або саржевого переплетення з бавовняної пряжі, часто з пропиткою, яка робить його ще щільнішим і зносостійкішим. Такий варіант особливо гарний для пухово–пір'яного наповнювача. Завдяки тіковому напірнику перо і пух не "лізуть" крізь отвори в тканині, не колять під час відпочинку і не розлітаються по спальні. Тік добре дихає і поглинає вологу, що важливо для здоров'я шкіри і комфорту.

 

Сатин – тканина з бавовняних або шовкових ниток з міцним сатиновим переплетенням. Зносостійка, добре пропускає повітря, приємна при контакті зі шкірою. Матеріал добре поєднується з шовковим або шовково–синтетичним наповнювачами.

 

Перкаль – міцна бавовняна тканина, яка підходить для пухово–пір'яної та іншої волокнистої набивки. Добре дихає, гігроскопічна, витримує до 1000 прань, поверхня не скочується при тривалому використанні.

 

Бязь – ще один поширений варіант на бавовняній основі, іноді з додаванням поліестерових ниток (полікоттон). Може застосовуватися як з натуральним наповнювачем, так і з синтетикою. Щільнотканна бязь зносостійка, тримає форму, має високу міцність на розрив.

 

Обираємо наповнювач подушки

 

Оптимальний підбір наповнювача – ще один секрет того, як правильно вибрати подушку. Залежно від походження матеріали набивки поділяються на натуральні та синтетичні.

Натуральні

 Найпоширенішими є такі види натурального наповнювача:

  1. Пухові або пухо–пір'яні подушки – класика, яка забезпечує досить високий рівень комфорту, але вимагає особливого догляду за наповнювачем. Через високу гігроскопічність у набиванні селяться пилові кліщі, продукти життєдіяльності, які можуть викликати в людини подразнення шкіри та алергічну реакцію. Тому раз на півроку наповнювач слід віддавати на обробку або провітрювати самостійно. 
  2. Бамбук – пружний наповнювач середньої жорсткості з гіпоалергенними властивостями, що виготовляється з целюлози, отриманої з бамбукових стеблів. Досить добре дихає, але погано справляється з підвищеною вологістю. Можна прати в пральній машині.
  3. Овеча шерсть – "теплий" комфортний матеріал, стійкий до поглинання вологи, добре пропускає повітря, погано накопичує пил. Підходить для тих, хто мерзне, або для людей із проблемами хребта. Зносостійкість і збереження форми у вовняного наповнювача – нижчі за середні. 
  4. Шовк – люксовий варіант, який практично не має недоліків, окрім високої ціни і необхідності прання в хімчистці.

Підбірка кращих натуральних подушок за ціною/якістю

 

Подушка Iglen 30% пуху полегшена

від 1049 грн

Подушка Othello - New Soffica пухова 50*70 

від 1284 грн

Подушка Iglen 100% білого пуху полегшена

від 2608 грн

Синтетичні

Матеріали природного походження популярні у покупців через екологічність і сприятливий "імідж", але синтетичні аналоги не поступаються, а часто і перевершують їх за характеристиками. До основних наповнювачів такого типу відносять:

  1. Холлофайбер – нетоксичний нетканий матеріал на основі поліестеру із силіконовим пропиткою. Скручені волокна досить пружні, добре тримають форму, нетоксичні. Холлофайбер – "теплий" гіпоалергенний матеріал, що не вбирає вологу або запахи.
  2. Силікон – добре пропускає повітря, збивається і тримає форму, доступний за ціною, служить гіпоалергенним аналогом натурального пуху. На його основі виготовляється силіконізоване волокно, тобто поліефір, просочений силіконом. Завдяки спіральній структурі такий варіант вирізняється "теплотою" і ще більшою пружністю.
  3. Лебединий пух – штучний матеріал із тонкого силіконізованого волокна, що забезпечує легкість і м'якість наповнювача.
  4. Візкоеластік – піноподібний матеріал з "ефектом пам'яті", що підлаштовується під форму голови, що забезпечує гарний кровообіг і робить сон комфортним.

Випускаються й інші синтетичні наповнювачі, наприклад, нанофайбер, мікрогелеве волокно, мікрофібра. Загальною перевагою цього класу матеріалів є гіпоалергенність і можливість підбору оптимальної жорсткості подушки.

Підбірка кращих синтетичних подушок за ціною/якістю

Подушка Lotus Softness Molly кава

від 522 грн

Подушка Руно 310.52 ЛПУ

від 348 грн

Подушка Lotus Softness Buket

Подушка Lotus Softness Buket

від 522 грн

 

Антиалергенні

Гіпоалергенні подушки – це постільні приладдя, до яких слід придивитися не тільки алергікам і астматикам, а й людям з чутливою шкірою або схильністю до респіраторних захворювань. Про купівлю відповідного предмета в спальню слід задуматися також, якщо після сну у вас запалені очі, свербить шкіра в ділянці голови, закладений ніс або ускладнене дихання. Основна особливість таких виробів – відсутність умов для накопичення пилу і розмноження пилового кліща, цвілі та інших патогенних організмів.

З цією метою виробники підбирають комбінацію наповнювача і матеріалу чохла таким чином, щоб ці матеріали добре відводили піт від обличчя і не накопичували вологу, тобто швидко сохли. Вони "дихають" під час використання подушки і самопровітрюються для зниження вологості тканини і наповнювача. Волокно в таких виробах має антисептичний та антистатичний ефект, нейтралізуючи дію патогенів і "відштовхуючи" пил.

Якщо ви прагнете підібрати подушку з антиалергенними властивостями, рекомендуємо звернути увагу на такі види наповнювача:

  • тансель — матеріал з евкаліптової сировини;
  • бамбукове волокно;
  • нанофайбер;
  • мікрогель;
  • латекс.

В якості наповнювача можуть з успіхом використовуватися і популярні холлофайбер, лебединий пух або силікон зі спеціальною обробкою волокна. Для чохла антиалергенних подушок застосовується жакардова мікрофібра, бавовняна тканина, сатин, суміш бавовни і синтетики.

 

Підбірка кращих антиалергенних подушок за ціною/якістю

Подушка Lotus Cotton Delicate

від 522 грн

Подушка антиаллергенная Le Vele Antistress

від 872 грн

Подушка Lotus Softness Buket

Подушка антиаллергенная 310.52 Aloe vera

від 291 грн

Ортопедичні подушки

Завдання полягає в підтримці анатомічно правильного положення в період відпочинку. При цьому хребці шийного відділу зберігають природну геометрію, м'язи повноцінно розслабляються, а поза ними забезпечується нормальна циркуляція крові в ділянці шиї та голови. Для цього подушка має адаптовану форму і висоту, підібрані на основі індивідуальних особливостей пацієнта.

Ми не дарма написали "пацієнта", оскільки ортопедичні подушки – варіанти, до яких рекомендується вдаватися тільки після консультації з ортопедом, якщо після сну у вас спостерігається біль у ділянці шиї.

Такі вироби мають підвищену жорсткість, тому купувати їх тільки через назву не варто. До них доведеться звикати, оскільки на першому місці в цьому випадку виявляється терапевтичний ефект, а не комфортний сон.

Саме тому перед покупкою важливо звернутися до фахівця–ортопеда, який визначить причини фізичного дискомфорту і порадить, як правильно обрати ортопедичну подушку. Якщо вас цікавить тільки комфорт сну, краще придивитися до анатомічних подушок, які не так агресивно впливають на опорно–руховий апарат.

Анатомічна

Цей варіант відрізняється від ортопедичної подушки тим, що її геометрія підлаштовується під фізіологічні особливості власника. Під час сну наповнювач "запам'ятовує" позу, в якій спить людина, форму її голови і шиї, підтримуючи їх у заданому положенні. Як правило, для цього застосовують матеріали з ефектом пам'яті, для яких характерна певна інерційність зміни геометрії під час зміни положення під час сну.

У якості наповнювача може використовуватися спінений еколатекс, звичайний натуральний латекс, віскоеластик, мікрогель, піна з пам'яттю форми. Для таких виробів особливо важливо обрати правильну висоту на подушці в природній позі (не під кутом, коли кровоносні судини перетиснуті і порушено кровообіг).

 

Для вагітних

Постільні приладдя такого типу мають П–подібну, I–подібну або підковоподібну форму. Іноді вони виконуються у вигляді літери "В", "С", "L" або за принципом трансформера. Щоб обрати подушку для вагітних, слід врахувати позу, в якій комфортно спати майбутній мамі. Відмінною рисою подушок для вагітних є збільшена довжина й особлива геометрія, завдяки яким жінка може підібрати зручне положення для сну на боці, зтиснувши довгий валик між ніг.

Такий підхід запобігає появі синдрому обструктивного апное сну, коли у вагітної "перехоплює" дихання через неправильну позу. Спати з подушкою між ніг також рекомендується для максимального розслаблення м'язів живота і пахової ділянки. Після пологів такий аксесуар стане в пригоді для того, щоб зручно вкласти дитину для грудного вигодовування.

 

Обираємо подушку для дитини

Для того, щоб організм, що росте, правильно формувався, необхідно правильно підібрати висоту подушки. При цьому слід враховувати, що підтримка шийного відділу знадобиться дитині від двох років. До цього віку немовля обходиться без подушки, оскільки у новонароджених і немовлят пропорції тіла відрізняються. Завдяки збільшеному розміру голови немовля комфортно почувається на рівному матраці з підкладеною під голову пелюшкою.

Дітям від двох років уже потрібна подушка – і в цьому разі від батьків потрібна спостережливість. Найчастіше дитина в ранньому віці спить на боці.

Для цього варіанта підійдуть такі рекомендації щодо висоти спального аксесуара:

  • до 3 років – від 2 до 3 см;
  • 3–5 років – від 5 до 6 см;
  • для учнів молодших класів – не більше 10 см.

Якщо дитина спить на спині або животі, висоту подушки слід зменшити на 2–3 см. Краще підбирати класичні прямокутні вироби, оскільки фігурні аксесуари у вигляді звірів, машинок і мультиплікаційних персонажів – не більше ніж предмет декору в дитячій.

Підбірка кращих дитячих подушок за ціною/якістю

Подушка дитяча 309.02СЛУ

від 210 грн

Подушка дитяча 309.29ЛПУ

від 276 грн

Подушка Lotus Softness Buket

Подушка дитяча 309.137Jungle

від 200 грн


 

Форма подушки

Квадратні або прямокутні подушки – класичний варіант, який відрізняється універсальністю і підходить усім, хто спить на спині або животі. Як альтернативу можна розглянути постільні приладдя з підшийними валиками або виїмкою для правильного положення голови. Для тих, хто спить на боці, підходить або класика, або варіанти з виїмкою для плеча і валиком під шию.

 

Висота подушки

На висоту аксесуара для дорослих людей впливає улюблена поза для сну:

  • тим, хто спить на спині, підійде аксесуар заввишки від 8 до 10 см; 
  •  прихильникам сну на животі рекомендовано подушку заввишки від 6 до 8 см; 
  • для тих, хто відпочиває на боці, висоту обирають на ширину плеча, щоб підтримувати голову в сприятливому положенні щодо тулуба.

 

Жорсткість подушки

 

Універсальна порада: краще обрати зручну подушку середньої жорсткості. Вона працює в більшості випадків, особливо, якщо людина спить на спині. Якщо при цьому спостерігається дискомфорт, звертайте увагу на позу:

 

  •  Для тих, хто спить на боці, краще обрати більш жорсткий варіант подушки, щоб вона надійно підтримувала голову. 
  •  Для тих, хто ворушиться уві сні, підійде м'яка постільна приналежність, заввишки по ширині плеча.
  • Для охочих спати на животі підійде тонка м'яка подушка.

 

Чек лист для купівлі

 

  1. Виробник (почитайте про нього в інтернеті відгуки).
  2. Етикетка і повна інформація про товар – склад, виробник, догляд.
  3. Форма подушки повинна повертатися після натискання.
  4. Наповнювач не має бути збитий або з ямами.
  5. Подушка не повинна мати різкого "хімічного" запаху, навіть якщо вона синтетична.
  6. Рекомендовано обирати чохол з бавовни або шовку.
  7. Чохол на блискавці допомагає у догляді, а також не пропускає наповнювач на поверхню
  8. За високого тиску рекомендується обирати високі щільні, а за низького – м'які.