Для того, щоб постільна білизна не втрачала свого зовнішнього вигляду, форми і кольору, важливо правильно за нею доглядати. Догляд за білизною включає в себе прання, прасування і сушку. Тільки так вона збереже свіжість і текстуру. Необхідно знати основні правила прання постільної білизни.

Як перший раз прати постільну білизну

Відразу після придбання або перед першим використанням нової постільної білизни, її необхідно випрати. Як і для інших типів білизни та одягу, слід уважно ознайомитися з типом тканини і рекомендованої температурою прання. Ці відомості містяться на упаковці і спеціальному ярлику. Перед тим, як приступити до прання, наволочки і підодіяльник потрібно вивернути навиворіт. Особливо важливо з самого початку доглядати за білизною з бавовни і льону - нова тканина з цих матеріалів спочатку здається трохи жорстковатою.

Як прати кольорову постільна білизна

Головна проблема при пранні кольорової постільної білизни - це збереження її фарб і насиченості. З цієї причини її перуть при температурі не вище 40 градусів і тільки окремо від білого. Для закріплення кольору можна додати при полосканні трохи оцту. Спеціальні порошки для такої білизни марковані написами Color. Слід знати, що відбілювач погано впливає на колір і текстуру тканини, тому краще обійтися без його використання. Так вона довше залишиться яскравою і не злиняє. Сушити білизну потрібно на невеликих оборотах.

Прання в машинці і при якій температурі

При пранні постільної білизни важливо дотримуватися норм завантаження, рівномірно розподіляючи речі на кожне прання. Для вибору режимів прання і віджиму необхідно знати матеріал тканини і спиратися на інформацію на ярликах. Постільну білизну білого кольору дозволено прати при температурі близько 90 градусів. Бавовняну і льняну білизну можна прати на програмі «бавовна» з максимальною швидкістю обертання віджиму або інших програмах з будь-температурою. Кольорову бавовну перуть у воді 60-градусної температури з високими оборотами віджиму. Для натуральних кольорових матеріалів підійде більш делікатний режим, слід дотримуватися температури 30-40 градусів. Такий же режим підійде для шовкової і 3D білизни, а підходящої температурою таких тканин буде 30 градусів. Режим «синтетика» слід вибирати для синтетичної білизни.

Прання вручну і при якій температурі

Постільна білизна зазвичай вручну не переться, але в будь-якому випадку її потрібно спочатку замочити, якщо вона не линяє. Для кожного виду тканини потрібно правильно підібрати порошок і звернути особливу увагу, щоб він не був призначений для машинного прання. Почати потрібно з більш чистих речей, поступово переходячи до більш брудних. Полоскати постільну білизну потрібно до тих пір, поки вода не стане прозорою.

Як часто треба прати постільну білизну? Зміна постільної білизни відбувається зазвичай раз на тиждень або трохи рідше. При таких умовах вона не сильно брудниться і її легко відіпрати. Взимку людина пітніє менше, і постільну білизну рекомендується прати не частіше одного разу на два тижні. Оскільки наволочки постійно контактують з волоссям, кремами для обличчя, залишками косметики, то вони забруднюються швидше. Їх бажано міняти два-три рази на тиждень.

Як прати дитячу постільну білизну

До дитячої постільної білизни слід поставитися більш уважно, щоб уникнути появ подразнень на шкірі. Білизну малюка до трьох років потрібно прати окремо, і при температурі від 60 градусів. При пранні такої білизни вручну, вона не розтягнеться, а дитяче мило завжди гіпоалергенне. Але при нестачі часу можна вибрати на пральній машинці режим делікатного, дитячого або ручного прання і використовувати тільки ті порошки і гелі, які рекомендовані для дитячої білизни, без запаху і їх натуральних компонентів. Слід прати при температурі 40-60 градусів, попередньо замочуючі. Важливо, щоб на дитячій постільній білизні не залишилося слідів порошку, тому потрібно встановлювати режим додаткового полоскання.