Натяжне простирадло – постільна приналежність, яка створює атмосферу комфорту в спальні. Це навіть не простирадло, а своєрідний чохол, який надягають на матрац і фіксують за допомогою вшитих по кутах або всьому периметру гумок. Він є більш зручною альтернативою звичайним листовим простирадлам, особливо на сучасних високих ортопедичних матрацах. Його простіше і швидше заправляти, але для цього потрібно правильно підібрати постільну приналежність залежно від габаритів. У цій статті ми розберемося, як вибрати простирадло на гумці за розміром, щоб воно не м'ялося під час сну і надійно захищало матрац від забруднень.
Винахід натяжного простирадла
В 1957 році американка Берта Берман подала патентну заявку, а 1959 року отримала патент на натяжне простирадло, яке кріпилося на кути матраца завдяки еластичним гумкам. Цей простий, але дотепний винахід прийшов на зміну традиційним "накладним" листовим простирадлам, які часто комкалися і з'їжджали під час сну.
За всієї інноваційності конструкція Бермана все ж мала недолік: іноді одна з гумок зіскакувала з кута матраца, і це завдавало дискомфорту під час відпочинку. Тому в наступні десятиліття багато винахідників намагалися вдосконалити виріб, але тільки через 35 років це вдалося канадці Жизель Джубінвіль. Вона здогадалася особливим чином зшити глибокі кутові кишені, що охоплюють кути матраца. Навіть не здогадалася, а після численних проб і помилок побачила ідеальний дизайн уві сні.
Жизель тричі намагалася отримати патент на свій винахід, але отримувала відмову, бо на той час уже існувало понад 100 патентів на метод зшивання кута – і новий метод здався патентному експерту не надто значущим.
Тоді Жизель взяла мініатюрний матрац і особисто приїхала до патентного бюро, щоб продемонструвати переваги нової ідеї, і змогла переконати експерта у своїй правоті. У цієї історії щасливий кінець, бо через 4 роки після отримання патенту Джубінвіль продала права на свій винахід за 1 мільйон доларі.
Простирадла на гумці, які бувають?
З конструктивного погляду натяжне простирадло являє собою відріз тканини за розміром ліжка з урахуванням висоти матраца. Фактично, це чохол без нижньої площини. Цей чохол має спеціальні кути-кишені, які заправляються під низ матраца, забезпечуючи кріплення простирадла. Кути кріпляться на гумці, яка забезпечує надійну фіксацію і запобігає сповзанню виробу.
Основною відмінною рисою і головним чинником вибору таких постільних речей є розмір матраца. Які бувають простирадла на гумці залежно від цього параметра:
- для дитячого ліжка: 60х120 сантиметрів;
- односпальні: 80х200 см;
- полуторні: 110х200 см;
- двоспальні: 180х200 см;
- євро: 200х220 см.
Також натяжні простирадла на гумці розрізняються за висотою матраца, про яку можна судити за третім числом в умовному позначенні виробу. Наприклад, 200х200х25 означає, що модель підходить для матраца висотою 25 см. Також випускаються універсальні варіанти, які підходять до матраців будь-якої висоти.
Гумка в таких моделях може бути прошита різним способом:
- по кутах – найпростіший і найдемократичніший за вартістю спосіб;
- по всьому периметру – надійніший варіант, який щільніше охоплює матрац не тільки в кутах, а й по довгих і коротких сторонах;
- по кутах з невеликим запасом гумки на довгі боки – модель, проміжна за надійністю конструкції.
Також під час вибору слід враховувати особливості матеріалу, з якого виготовлені простирадла:
- натуральні матеріали дають усадку, тобто після прання розміри простирадла зменшуються приблизно на 5%;
- матеріали із суміші натуральних і синтетичних ниток зберігають розміри після прання, але більш вимогливі до його режимів.
Як вибрати розмір: важливі нюанси
Ви вже знаєте, які бувають простирадла на гумці, тому тепер зможете вибрати свій варіант під характеристики матраца. Це потребує невеликих зусиль, але зате потім ваші вимірювання компенсуються комфортним сном. Для купівлі натяжного простирадла потрібно знати такі параметри:
- довжину матраца: зазвичай вона становить 186 або 200 см, але іноді випускаються моделі 190, 220 або 240 см;
- ширину матраца: вона залежить від типу ліжка і становить від 90 до 200 см;
- висоту – параметр, від якого залежить, наскільки надійно простирадло буде облягати матрац без зім'яття або зісковзування.
Зазначені параметри можна виміряти або просто прочитати на ярлику. Зазвичай виробники постільної білизни додають до цих розмірів припуски на підворіт, які дають змогу притиснути простирадло краями матраца. Однак цей параметр не є визначальним при виборі.
Як виміряти висоту матраца?
Якщо ви самостійно виконуєте вимірювання матраца перед купівлею постільних речей, важливо зробити це правильно. Для цього вам знадобиться лінійка і рулетка (або ще одна лінійка чи тканинний кравецький метр). Послідовність дій така:
- зніміть з ліжка ковдри, простирадла і все, що перешкоджає вимірюванням;
- покладіть одну лінійку ребром на верхню "робочу" площину матраца, на якій ви лежите – це дасть змогу врахувати виступи або опуклості, які часто є на ортопедичних матрацах;
- виміряйте відстань від опорного краю цієї лінійки до нижнього краю матраца - як правило, вона кратна 5 см. Це і буде висота матраца, за якою потрібно орієнтуватися під час купівлі простирадла.
Плюси простирадл на гумці
Тепер, коли ви дізналися в теорії, які бувають розміри простирадла на гумці, і навчилися їх визначати, саме час дізнатися, заради чого ж варто застосовувати всі ці знання на практиці. Вони стануть у пригоді вам, якщо ви віддаєте перевагу таким перевагам натяжних моделей:
- простирадло на гумці не мнеться, навіть якщо ви неспокійно спите або ліжко використовується для активних дій, наприклад, ваша дитина любить стрибати на матраці;
- воно, подібно до чохла, захищає досить дорогий матрац від забруднень і просто зносу тканини;
- простирадло швидко кріпиться без зайвих зусиль – для цього достатньо послідовно надіти два кути по діагоналі, а після цього закріпити інші кути;
- підходить для високих ортопедичних матраців, на які випускається широкий спектр моделей постільної білизни;
- довше не мнеться під час використання і не утворює дискомфортних складок.
Розміри
Перед тим, як вибрати простирадло на гумці за розміром, перевірте габарити для свого ліжка. Річ у тім, що сталеві місця різних виробників можуть трохи, а іноді й значно (на 10-20 см) відрізнятися від стандартних розмірів односпальних, полуторних, двоспальних і євро-конструкцій. Тому в нашому каталозі представлені моделі для ліжок шириною 60 (65), 70 (80, 90), 120 (140, 150), 160 (180, 200 і 220) см, що закриває всю лінійку меблів для спальні. При цьому ви також можете вибрати висоту матраца 20 або 30 сантиметрів. У разі появи запитань краще звернутися до менеджерів-консультантів, які допоможуть вибрати ідеальне простирадло для вашого ліжка.
Матеріал
Для виготовлення простирадл використовується широкий спектр матеріалів:
- сатин – зносостійкий матеріал сатинового переплетення з бавовняних ниток з яскравою кольоровою палітрою і гладкою лицьовою поверхнею, який витримує до 200/300 прань без втрати зовнішнього вигляду;
- бязь – х/б тканина полотняного переплетення, яка також добре витримує прання, але додатково зберігає тепло;
- ранфорс – проміжний між бяззю і сатином варіант із гладкою поверхнею;
- бавовна з додаванням синтетики – більш стійка до усадки, зберігає переваги натурального матеріалу;
- махра трикотажна – тканина з негладкою, рельєфною поверхнею, схожа на фактуру махрового рушника, приємна для шкіри, дає змогу їй дихати, забезпечує легкий масажний ефект і хорошу терморегуляцію.
Тканини, що використовуються для пошиття простирадл на гумці, добре дихають, не подразнюють шкіру, вбирають вологу, гарантуючи комфортний сон у спекотні ночі. Сатин і ранфорс краще підбирати для використання в теплу пору року, а бязь і махровий трикотаж - для зими. Тканини з використанням до 5% поліестеру підходять, якщо ви віддаєте перевагу постільній білизні, яка не мнеться, проте для таких матеріалів встановлюють делікатніші режими прання.
Зовнішній вигляд
Дизайн тканини - один з основних естетичних чинників під час вибору постільної білизни.
Важливо, щоб за колірним рішенням і візерунком простирадло поєднувалося з підковдрою та наволочками, та й взагалі з інтер'єром спальні. Для цього можна купити готові комплекти або підібрати ці предмети, вивчивши каталог продукції на нашому сайті. Універсальним варіантом стане однотонне простирадло, від кольору якого можна відштовхуватися під час вибору інших постільних речей.
Простирадла TAG махрові на резинці
Ціни
Вартість хороших простирадл залежить від розмірів, матеріалу, виробника та інших чинників. Махрові вироби 60х120х20 см з тканини турецького виробництва на дитяче ліжко можна купити за ціною від 208 грн., а для полуторного спального місця аналогічний предмет коштуватиме від 455 грн. Це якісні вироби з гарним пошиттям, які обходяться трохи дешевше за класичні листові простирадла, але забезпечують більш високий рівень комфорту під час сну. Детальніше з цінами на постільну білизну ви можете ознайомитися в нашому каталозі.
Інші важливі характеристики
Одним з важливих параметрів при виборі натяжних простирадл є якість пошиття. При купівлі виробів у звичайному магазині її можна оцінити за щільністю стібків на швах. При замовленні простирадл в інтернет-магазині цей параметр побічно визначається фірмою виробником. Наприклад, якісні вироби за демократичними цінами виготовляють компанії Lotus, TAG, Руно.
Як доглядати за натяжним простирадлом
Під час прання простирадла на гумці потрібно враховувати рекомендації виробника щодо температурного режиму обробки тканини. Зазвичай він вказаний на упаковці або вшитому ярлику. Для натуральних тканин підійде режим "холопок", а для матеріалів із синтетикою - щадний режим до 40 °С.
Натяжне простирадло в догляді практично аналогічне звичайному листовому. Винятком є складніший процес прасування кутів, однак за наявності прасувальної дошки він не повинен викликати труднощів. Просто надіньте кут на край дошки і випрасуйте цю ділянку за тією ж схемою, як прасують плече сорочки.