При виборі рушника покупець звертає увагу на багато параметрів: матеріал, дизайн, виробника. Але основною характеристикою, від якої залежить зручність використання текстилю, є розмір рушника. Аксесуар середніх розмірів підійде для рук та обличчя, але для лазні вже буде некомфортним. Той випадок, коли розмір має значення, але його ще потрібно правильно визначити. Цьому і присвячена сьогоднішня стаття у нашому блозі.

Види рушників

Розміри рушників змінюються від невеликих аксесуарів 30х30 см до габаритного текстилю завдовжки до 2 метрів. Вибір відповідного критерію залежить від того, як і де ви будете використовувати ці домашні аксесуари. З цієї точки зору текстиль можна розділити на три групи:

Для кухні

Для кухні випускаються різні види рушників, при виборі яких слід враховувати призначення:

  • для витирання мокрих рук підходять середні махрові рушники 50х70 см, які також можна використовувати для перенесення гарячих підносів, каструль та аналогічних цілей;
  • в якості аналогу серветок за обіднім столом можна використовувати рушники 30х30 см;
  • для витирання посуду більше значення має матеріал – найчастіше для цієї мети використовуються невеликі вафельні рушники, які швидше сохнуть і краще витримують прання;
  • для святкового декору (на Великдень, Хрещення, Новий рік).

Рушники виготовляються з махри, бамбуку, велюру, мікрокотону або піке, що дозволяє підібрати м'який матеріал з високою гігроскопічністю або жорсткішу, але швидковисихаючу тканину для протирання поверхонь і посуду. Часто такі аксесуари логічніше купувати у наборах, де є кілька типорозмірів із єдиним дизайном, але різними габаритами.

рушники для кухні

Для рук

Серед лазневих рушників, призначених для гігієнічних цілей, вирізняють особливу групу текстилю для рук. Він призначений для санвузла (іноді для кухні) та ділиться на групи:

  • гостьові рушники розміром близько 30х30 см;
  • домашні туалетні рушники 30х50 см для сушіння рук після туалету;
  • рушники 50х70 см, 50х90 для рук на кухню або до ванної кімнати (використовуються при готуванні, після вмивання та ін.).

Розмір рушника для рук залежить також від того, як він розміщуватиметься: висітиме на гачку, тримачі, рушникосушителі, не торкаючись підлоги і не зісковзуючи при випадковому дотику. Наприклад, аксесуар для тримача складається вдвічі, тому повинен мати достатню довжину, щоб не впасти.

Для обличчя

Банний аксесуар для обличчя і рук часто поєднують в одному предметі, призначеному для гігієнічних процедур і розміщеному поруч із умивальником. При цьому розмір рушника для обличчя та рук повинен бути більшим, ніж у звичайного туалетного предмету, оскільки площа обтирання збільшується. Зазвичай рушники для обличчя від 40х80 см, 50х90 см та більше.

Для волосся

Після прийняття водних процедур може знадобитися окремий сухий рушник-тюрбан для обгортання волосся. При цьому слід враховувати, що у підлітка-дорослої людини окружність голови змінюється від 50 до 65 см, тобто відповідний банний аксесуар повинен відповідати цим вимогам з урахуванням запасу на підворіт і тому має довжину від 80 до 120 см при ширині 50-80 см.

рушники для волосся

Для тіла

Розмір рушника для тіла зазвичай становить від 90х150 см для дорослих людей, що дозволяє легко видалити вологу зі шкіри. Збільшена площа поверхні допомагає обтертися без відчуття дотику мокрої тканини. Маючи два подібні аксесуари для душу, можна одним витертися, а в другий, сухий, закутатися перед виходом із ванної, немов у халат.

Банний рушник для дітей підбирається пропорційно зросту та відповідно до віку. У малюків потрібно враховувати необхідність укутати дитину у суху тканину після водних процедур.

Для пляжу, сауни, басейну

Розміри банних рушників для сауни, басейну або масажного кабінету зазвичай становлять від 100х150 см та вище. Ще більші моделі довжиною до 200 см підбираються для пляжу, де виконують роль покривала на лежак та ін. Як правило, до таких аксесуарів додаються невеликі рушники 45х70 см, якими можна швидко обтертися після купання.

рушники для пляжу

Таблиця розмірів рушників

Вид Призначення Розміри
Для кухні Для рук 50х70 см
  Для мокрого посуду 30х30 см, 33х33 см, 30х50 см
  Для гарячого посуду Невеликі квадратні серветки до 30 см під обидві ручки або рушники завдовжки близько 70-80 см
  Декоративні -
Для ванної Гостьові 30х30 см, 30х50 см
  Для рук і обличчя 30х50 см, 50х70 см, 50х90 см и більше
  Для душу 80х120 см, 70х130 см, 70х140 см
  Класичні банні 90х150 см
Для сауни Для спа-салонів, бані, сауни, масажного кабінету, басейну, пляжу от 90х150 см до 80х200 см и великих розмірів

Якою має бути щільність рушника?

Щільність рушників – це маса 1 квадратного метра тканини, з якої виготовлено аксесуар. У загальному вигляді цей параметр визначає товщину виробу та кількість вологи, яке він здатен увібрати. Яка щільність рушника краща, залежить від призначення та матеріалу. Для «вафельного» текстилю з тканини-піке вона становить 150-240 г/м2 та вище. Для махрових банних рушників для рук і тіла показник становить від 300 до 850 г/м2 – чим вищий показник, тим м'якшим, гігроскопічнішим є виріб, але тоді він довше сохне.

Як визначити щільність рушника: часто виробник вказує відповідний параметр на упаковці, але при необхідності можна зважити покупку та розділити масу на площу виробу. Зручно підібрати необхідну щільність у нашому каталозі, встановивши потрібний показник та відсортувавши видачу за щільністю. Таким же чином ви зможете врахувати розміри, колір, форму та інші параметри, купивши ідеальний рушник для кухні, ванної чи пляжу.