Навіть якщо ковдра використовується однією людиною і завжди в підковдрі, її потрібно періодично прати. Волокниста структура легко накопичує пил, залишки шкірного сала і відмерлих лусочок епідермісу. Усе це — чудове живильне середовище для пилових кліщів. Самі по собі вони не завдають шкоди. Але великі концентрації продуктів їхньої життєдіяльності можуть бути сильними алергенами. З іншого боку, регулярне прання ковдри усуває затхлий запах і робить сон набагато приємнішим. Зі статті ви дізнаєтеся, як це робити безпечно для постільних речей і техніки.

Як прати ковдру в машинці автомат

Оптимальне рішення — використовувати пральну машинку автомат. Прати ковдру можна і вручну. Але це невиправдано трудомістке завдання, яке за фактом виявиться малоефективним. І без того немаленька, вона вбирає в себе багато води, стає важкою. Навіть фізично крепка людина самостійно не впорається з викручуванням. Ретельно виполоскати — ще більший челендж. Головна умова, яка дасть вам змогу випрати ковдру в машинці автомат — місткість її бака:

  1. Для власників "пралок" із завантаженням 9 кг і вище обмежень практично не існує. Двоспальний, євроформат відмінно виперуться.
  2. Якщо межа становить 5-7 кг, техніка цілком впорається з односпальними виробами помірної щільності набивання.
  3. Компактні машинки з баком до 4,5 кг придатні для невеликих дитячих ковдр.

Купіть правильний порошок. Оптимальний варіант — рідкий мийний засіб без сильного запаху. Він повністю розчиняється у воді та краще виполіскується. Наступний крок — вивчіть рекомендації на етикетці та дотримуйтесь їх. На жаль, зробити це виходить не завжди. Багато виробників не вшивають окрему тканинну бирку. Упаковка за кілька років однозначно загубиться. У цьому випадку вам допоможуть універсальні рекомендації для кожного типу наповнювача.

Зверніть увагу: поради, як випрати силіконову ковдру або, припустимо, кашеміровий плед, відрізнятимуться. Старі ватяні ковдри в машинці прати категорично заборонено. Вони вбирають у себе дуже багато води. Ви ризикуєте втратити техніку без шансу на ремонт. А сам наповнювач зіб'ється в грудки, які вже не вдасться розпушити.

Пухова ковдра

Найбільша проблема, яка на вас чатує — це грудкування наповнювача. Як прати пухову ковдру, щоб цього уникнути:

  1. Вибирайте делікатний режим.
  2. Встановлюйте температуру 30-40 градусів.
  3. Віджимання — не більше 700 обертів.

Обов'язково запустіть повторне полоскання. Сушильна машина і спеціальні кульки для пуховиків — найзручніший спосіб позбутися пуху, що збився. Якщо такої можливості немає, розкладіть ковдру на переносній сушці та періодично перевертайте. Можете винести на сонце — чудово. Висохлий виріб розпушіть вручну.

Вовняна ковдра

Вовна будь-якого походження легко сідає при неправильному режимі прання. Вона не любить різких рухів і перепадів температури: Оптимальні умови витримуються на режимі "Вовняні вироби". Температура, що дає змогу як випрати вовняну ковдру, так і зберегти структуру волокон — 30 градусів. Слід діяти особливо обережно, коли йдеться про стару ковдру або плед. На ній усадка буде набагато відчутнішою. До того як прати ковдру з овечої вовни, що не має точних вказівок виробника, оцініть воду в холодному крані. Найбільший ризик — перепад температури, коли заливається свіжа порція для полоскання. Процедуру краще проводити влітку. Віджимання за можливості потрібно уникати. Максимум — 400 обертів. Щоб висушити вовняну ковдру, розкладіть її на горизонтальній поверхні. Переносна сушарка буде дуже зручним варіантом.

Махрова ковдра

Склад такого покривала — зазвичай бавовна. Складнощів із тим, як прати махрову ковдру, зазвичай не виникає. Оптимальна температура — до 60 градусів, режим "Бавовна". Щоб зберегти пухнастість виробу, краще встановлювати віджимання в межах 800 оборотів. Машинна сушка — вітається.

Холлофайбер

Це штучне волокно відмінно зберігає тепло, не вбирає вологу і практично не брудниться. Як прати ковдру з синтетичним наповнювачем? Чищення переноситься чудово. Вибирайте гелеві мийні засоби. Рекомендована температура — 30 градусів на "Делікатному" режимі. Для дуже великих за розміром виробів запустіть додатковий цикл полоскання. Легко як прати ковдру холлофайбер, так і сушити її. Підійде розвішування на звичайній мотузці.

З верблюжої вовни

Це дуже теплий, легкий і "дихаючий" наповнювач. Але в догляді він вибагливий. Багато виробників допускають тільки хімчистку. Те, як прати ковдру з верблюжої вовни, якщо такий догляд дозволений, не відрізняється від способів чищення звичайної вовняної стьобаної ковдри. Вона описана вище.

Бамбукова ковдра

Гіпоалергенний, довговічний наповнювач витримує будь-який спосіб чищення. Якщо у вас немає етикетки, що розповідає, як прати ковдру з бамбука в машинці, вибирайте "Делікатний" режим, 40 градусів і рідкий засіб.

Гусячий пух

Гусячий пух Для цих виробів рекомендації такі ж, як і для звичайних пухових ковдр. Періодичність прання залежить від способу використання. Якщо ви не любите підковдри, це потрібно робити кожні 10-14 днів. В інших випадках — раз на кілька місяців. Для цих виробів рекомендації такі ж, як і для звичайних пухових ковдр. Періодичність прання залежить від способу використання. Якщо ви не любите підковдри, це потрібно робити кожні 10-14 днів. В інших випадках — раз на кілька місяців.