Всі ми останнім часом переживаємо різні ситуації та часи. Однак, хай там як, кожен з нас почав відноситись до себе інакше. Люди зрозуміли, що треба проявляти більше любові до себе та шукати способи легше пережити та подолати стресові події. А ось, що ще є для такого випадку з текстилю - тяжка ковдра.

Маємо для вас цікаву, виключно інформаційну статтю, однак вона не є прямим показником для дії. Якщо у вас є якісь скарги, слід звернутися до спеціаліста чи лікаря. Не слід займатися самолікуванням. 

Важка ковдра: користь і шкода

Почнемо розглядати, якими корисними властивостями може похизуватися цей текстильний виріб.

Обтяжена ковдра : 

— Впливає на рівень тривожності;

— Допомагає побороти  безсоння, тим самим покращує якість сну;

— Показана для використання, як дорослим, так і дітям, але з певного віку;

— Може повноцінно замінити дуже  використання звичайної ковдри;

— Приємна на дотик та має гарний вигляд;

— Виготовляється за міжнародними стандартами так, щоб виріб мав терморегуляцію, тож цей варіант підійде для постійного використання у різні сезони.

Шкода теж може бути від використання ковдри. Слід правильно підбирати розмір і вагу виробу.

Занадто важка ковдра може призвести з труднощами дихальних шляхів і ускладнить рівновагу організму. Людям схильним до панічних атак, слід уважніше враховувати вагу ковдри.

Принцип дії

Вважається, що така обтяжена ковдра являється природним антистресом. Деякі виробники вказують, що такі ковдри не мають жодних протипоказань, але це ми ще розберемо.

Так от, як же це все ж таки «працює»?

Ви взагалі помічали, як звичайна ковдра може огорнути вас теплом і затишком лише за мить? Відчуття іноді такі, що нехай весь світ зачекає, хочеться якомога довше бути в обіймах улюбленої ковдри. Ось таким чином і працює обтяжена ковдра. Вона дуже міцно обіймає своєю вагою власника.

Але чому ж під важкою ковдрою краще спати?

В сучасному житті багато причин не якісного сну. А ось способів його покращити не так вже і багато. Однак тяжка ковдра для сну зробить його якісніше. Ці вироби стали дуже популярними за останні роки та для багатьох користувачів це взагалі стало відкриттям.

А який ефект тяжкої ковдри?

Важкі ковдри для сну - це справжній скарб. Коли ви взяли та приклали до себе важку ковдру, немов вас обіймає хтось і притискає до себе, ви починаєте відчувати себе в безпеці. Бо є багато людей, які відчувають себе захищено в обіймах. Тож цей виріб надає таку ілюзію. Обтяжену ковдру рекомендують використовувати людям із підвищеною тривожністю. Використання такого приладдя позитивно вплине на нервову систему користувача. Нормалізує ваш тиск, сприяє розслабленню мʼязів і допоможе швидко заснути.

Однак, повернемося до теми, що необхідно обовʼязково правильно підібрати для себе чи дитини ковдру, як за розміром, так і за вагою. Якщо ковдра буде занадто важка для вас, ваш подих не буде рівномірним і це явно негативно може сказатися на вашому відпочинку і сні.

Напрошується питання: чим важча ковдра, то міцніший сон?

І так, і ні. Так, тому що важка ковдра направлена на вирішення проблем зі сном. А ні, тому що зайва вага ковдри може навпаки бути шкідливою.

Вплив на здоров'я людини

Важка ковдра не тільки огорне вас цілком і забезпечить якісний та міцний сон, але й також має позитивний вплив на ваше здоровʼя. А саме:

— покращений сон за допомогою цього текстилю, з часом зробить ваш психоемоційний стан стабільним;

— коли ви постійно почнете використовувати це приладдя і відчувати себе в безпеці під час сну, помітите, що стали менш дратівливі;

— якщо вже довгий час страждаєте від безсоння, то важка ковдра теж допоможе цього позбутися.

Ще слід зазначити, що сон впливає на наш гормональний стан та навіть на нашу вагу. Вже науково доведено, що проблеми зі сном призводять до зайвої ваги та гормональних збоїв.

Коли ми не висипаємося достатньо, багато стресуємо, нервуємо і тривожимось, у нас підвищується рівень гормону кортизолу і пролактину. А якщо людина починає систематично висипатися, не прокидатися посеред ночі, позбавляється від безсоння, то автоматично нормалізуються показники цих гормонів.

Ефект

Ми з вами розібрали позитивні та негативні моменти цього приладдя. Роздивилися, як це працює і навіть який вплив має на здоровʼя людини.

Щодо ефективності використання, то по зворотньому звʼязку від покупців, багато з них дали позитивний відгук.

Чому ковдра повинна бути важкою для якісного сну?

Вважається, що саме посилений тиск, який здійснює ковдра на тіло людини, створює той самий відповідний корисний ефект. За допомогою цієї технології ви отримаєте повноцінний релакс під час сну для тіла і мозку.

Кому буде шкідливо спати під важкою ковдрою

Скажемо чесно, плюсів значно більше, ніж недоліків. Однак, слід дуже пильно стежити за своїм станом під час використання цієї ковдри.

Є показання до використання такої ковдри для людей з:

– сенсорним розладом;

– синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ);

– порушенням сну;

– тривожністю;

– депресивними станами тощо.

Слід відмовитися від використання обтяженої ковдри при будь-яких проявах дискомфорту, не нехтуйте своїм самопочуттям. Крім індивідуальних симптомів. Звертаємо увагу на те, що варто не використовувати важку ковдру людям, котрі мають порушення роботи дихальних шляхів. 

Якщо ви під час використання ковдри почали помічати складне дихання, запаморочення чи голова йде кругом, то необхідно негайно припинити застосовувати цей текстильний виріб.

Як визначити правильну вагу обтяженої ковдри

Зараз ми розглянемо стандартні розміри та вагу ковдри. Але не у всіх виробників вони будуть саме такого типу.

  1. 135х200 см – розмір, який гарно підійде для дитини чи підлітка. Зріст не повинен бути понад 180 см;

  2. 150х220 см – полуторний варіант, під такою ковдрою буде більш комфортно, ніж під односпальною. Гарний розмір, щоб більше укутатися;

  3. 200х220 см – стандартна двоспальна ковдра, гарно підійде для пари. 

Розберемо тепер вагу:

  1. У першому розмірі добре буде підходити вага ковдри 6 кг, якщо вага людини до 70 кг. Якщо вага користувача 70-90 кг, то підійде 8 кг ковдра. 10 кг ковдра підійде для людини з вагою 90-110 кг, а 12 кг ковдра для людини понад 110 кг;

  2. Полуторна важка ковдра може бути 8 кг для людей вагою до 85 кг, 10 кг - 85-100 кг вага людини, понад 100 кг вага користувача - можна обрати 12 кг ковдру;

  3. Двоспальна ковдра вагою 10 кг підійде для пари, в яких вага до 85 кг на 1 людину. Якщо ж вага більше, то можна обрати приладдя для сну вагою 11 чи більше кілограмів.

Знаючи такі приблизні стандартні зможете з легкістю підібрати виріб для себе чи для своєї дитини.

Які бувають ковдри?

Ковдра - це важливий текстиль для якісного відпочинку. Тому слід підходити відповідально до вибору цього приладдя.

Обважнювач може бути різний, як натуральний, так і синтетичний. Розберемо декілька видів наповнювачів.

  1. Скляні кульки — свого роду мілкі намистинки. Один із найпопулярніших варіантів наповнювача. Ці кульки досить мілкого розміру, завдяки цьому вони не гримлять (як прийшло вам на думку 😁), не ламаються і не прощупуються в самій ковдрі. Кульки є гіпоалергенними, що є великим плюсом для людей із такими проблемами. А також виріб із цим наповнювачем можна прати.

  2. Не менш популярний варіант — полімерні гранули. Дуже близькі за характеристиками до попереднього варіанту, не поглинають запахи та пил.

  3. Гречане лушпиння — цікавий варіант наповнення. Має приємний запах та натуральне походження. Може викликати алергію, може шуміти під час використання і не можна прати.

  4. Гімалайська сіль — натуральний варіант обтяжувальної ковдри, не має додаткового шуму при застосуванні і гіпоалергенна. Але прати не можна і має високу ціну.

Часто до скляних кульок використовують додатковий матеріал, у невеличкому відсотковому відношенні. Для того, щоб зробити ковдру що утримує тепло і рівномірно розподілити тиск по виробу.

Зазвичай прошивки мають квадратну форму, а ще більшість ковдр має функцію зменшення наповнення. Ви можете просто розстібнути певну кількість квадратів і дістати частково наповнювач. Таким чином можна і регулювати вагу вашого приладдя.

Як вибрати важку ковдру?

Спирайтеся на свої потреби та на свій смак. Також обовʼязково потрібно звернутися до спеціалістів, якщо ви відчуваєте якісь скарги на свій фізичний й чи моральний стан. Бо варто розуміти, що такі проблеми слід вирішувати більш ефективно, ніж просто придбати важку ковдру.

Чому важка ковдра багато кому подобається?

Тому що люди почали відчувати себе значно краще, після налагодження сну. Однак користувачі можуть поділитися на декілька груп. Ті, хто став прихильником важкої ковдри і більше не може користуватися звичайною. Ті, хто не повернеться до цього варіанту, бо відчували себе немов під бетонною плитою, що дуже заважало їм під час відпочинку і навпаки зробило сон дратівливим та душним. А є і ті, хто так і не спробував.

Тож, вирішувати тільки вам! Ви заслуговуєте на найкраще. Бережіть себе, свій сон та будьте здорові!