Якщо жінці замість приємного вечора за вечерею, душевними розмовами або переглядом телевізора належить прасувати декілько комплектів постільної білизни, настрій у неї найчастіше псується. Так, є такі жінки, яким цей процес приносить радість, будучи своєрідним релаксантом і способом відключитися від проблем, але таких жінок не так вже й багато. Велика частина господинь сприймає прасування постільної білизни швидше як вимушену необхідність, і час від часу задається питанням: а так вже потрібно гладити постільну білизну?

Плюси прасування постільної білизни

1. Очевидна перевага - це м'якість і гладкість, яку набувають простирадла і підковдри після прасування. Пропрасована постільна білизна приємна на дотик, і дарує відчутний комфорт під час відпочинку.

2. Попрасовану постільну білизну легше акуратно скласти, і в такому вигляді вона займає значно менше місця в шафі.

3. Якщо постільна білизна була випрана при невисокій температурі, на ній могли залишитися мікроби і бактерії. Обробка гарячою праскою ефективно знищує залишені після прання шкідливі мікроорганізми.

4. Прасування допомагає зробити бавовняну тканину більш міцною, оскільки волокна тканини при цьому не распушуються, стаючи більш гладкими і жорсткими.

5. Випрасувані простирадла і наволочки дарують естетичне задоволення своїм акуратним і охайним зовнішнім виглядом.

Мінуси прасування постільної білизни

Проте, при всіх очевидних плюсах, у прасуванні постільної білизни є і деякі мінуси, про які господині потрібно знати, щоб вирішити для себе питання про необхідність цієї справи.

1. Найзначніший мінус тут - це те, що після прасування постільна білизна втрачає свою гігроскопічність. А ця властивість дуже важлива під час нічного сну, адже людина в цей період потіє, і виділена при цьому волога повинна кудись вбиратися.

2. Пропрасований матеріал сильніше електризується в порівнянні з тим, який не оброблявся праскою. А це також не додає комфорту під час відпочинку.

3. Обробка праскою робить аромат кондиціонера, який додавався при пранні, менш чутним.

4. Постільні приналежності після прасування стають тоншими, грубими і жорсткими.

5. І, нарешті, найголовніший недолік прасування полягає в тому, що цей процес є дуже трудомістким і енерговитратним.

Таким чином, кожна господиня, усвідомлюючи, що гострої необхідності в прасуванні постільної білизни немає, сама вирішує, буде вона витрачати час на цю процедуру, або присвятить час, що звільнився для чогось іншого.