У цій статті ми розглянемо детально тему догляду за пелюшками для новонароджених, дамо корисні поради та рекомендації.
Пелюшки для новонароджених - це один із найважливіших елементів у догляді за немовлям. Здебільшого цей текстиль використовується для:

  • укривання дитини;
  • захисту меблів;
  • захисту одягу від різних забруднень.

Правильний догляд за пелюшками допоможе вам зберегти їхню чистоту та функціональність. Далі ми з вами розглянемо саме етапи догляду за пелюшками, від прання до прасування, а ще відповідні для цього режими.

Як прати непромокальні пелюшки

Непромокальні пелюшки потребують спеціального догляду, оскільки вони мають особливий захисних вологовідштовхувальний шар. Взагалі все буде легко, якщо під час прання цих пелюшок ви будете дотримуватися інструкцій від виробника, які знайдете на ярлику або упаковці товару. Але якщо таких немає, то прати непромокальні пелюшки рекомендується на делікатному режимі, таким чином ви не пошкодите цей матеріал. Також варто використовувати щадні та/або м'які мийні засоби, уникаючи агресивних хімікатів.

На якому режимі прати дитячі пелюшки

А ось для прання дитячих пелюшок найкраще підійде делікатний режим, він мінімізує механічний вплив на тканину. Якщо ваші пелюшки були сильно забруднені, то для більшого очищення слід використовувати триваліший цикл, водночас зверніть увагу на температуру, вона не має бути вищою за 40 градусів, так захисна мембрана не пошкодиться.

Чи потрібно прати нові пелюшки для новонародженого?

Звісно! Як і будь-який інший текстиль, нові пелюшки бажано прати перед першим використанням. Це може допомогти вам усунути виробничі хімікати і пил, які могли потрапити на тканину. Їх краще випрати і тільки потім використовувати для дітей, тепер згодні? А ще це зробить тканину трохи м'якшою і підвищить показник поглинання. Прання може бути і ручним, теплою водою з м'яким засобом.

За якої температури рекомендується прати дитячі пелюшки

Температура, яка підійде більшості тканин, вважається 30-40 градусів Цельсія. За температури від 60 і вище деякі тканини можуть деформуватися і втратити свої властивості. Якщо ж ваш виріб мав сильні забруднення, ви можете використовувати температуру до 60 градусів або попередньо замочіть пелюшки з мийним порошком на деякий час перед пранням.

Чи можна прасувати непромокальні пелюшки і навіщо прасувати пелюшки взагалі?

Прасування для непромокальних пелюшок не рекомендується, тому що висока температура одразу ж зашкодить захисному (водовідштовхувальному) шару. Найкраще буде, якщо ви висушите ці пелюшки природним шляхом, уникаючи потрапляння сонячних променів, оскільки вони можуть призвести до вигорання.

Прасування, насправді, не є обов'язковим для пелюшок. Швидше тут справа в естетиці, пом'яті пелюшки мають недбалий і неакуратний вигляд. Після того, як ви випрасуєте пелюшки, вони стануть м'якшими, гладенькими й гарними, розгладяться всі складки, тоді тканина буде приємнішою, якщо торкнеться шкіри малюка, і не буде викликати подразнення.

Як прасувати дитячі пелюшки?

Якщо хочете попрасувати пелюшки для новонародженого переконайтеся, що ваша праска на низькій температурі. Краще буде використовувати відпарювач або паровий режим на прасці. Так ви уникнете пошкодження структури тканин, наприклад, муслін збереже свій зовнішній вигляд. Ще вам допоможе зберегти властивості тканини, якщо ви будете прасувати пелюшки з виворітного боку, так ще й не буде блискучих слідів на лицьовій стороні.

Як прати муслінові пелюшки

Не дарма ми торкнулися такої тканини, як муслін. Здебільшого це натуральна тканина, що складається зі 100% бавовни. Муслінові пелюшки можна прати в машинці теж на делікатному режимі у воді, температура якої до 40 градусів. Ще однією з рекомендацій буде використання саме рідкого порошку. Це допоможе уникнути утворення розводів і грудок на тканині. Що стосується сушіння муслінових пелюшок, то краще їх сушити на повітрі, а якщо ви користувач сушильної машини - низькі режими якраз підійдуть.

А тепер розберемо основні рекомендації з догляду за пелюшками

Підсумуємо вищенаписане:

  1. Правильний вибір мийних засобів. На допомогу прийдуть щадні та/або рідкі порошки, що не мають у складі фосфатів, жорстких хімікатів і водночас бажано гіпоалергенні.
  2. Регулярне прання. Не варто накопичувати забруднення, плями і запахи на пелюшках і періть їх відразу в міру необхідності.
  3. Температурний режим. Дотримання правильних температурних режимів для прання, а саме 30-40 градусів у стандартній ситуації, допоможе зберегти тканину та її властивості.
  4. Прасування. Робіть це тільки тим виробам, яким це необхідно, завжди з виворітного боку.

Тепер, знаючи всі ці легкі рекомендації, у вас обов'язково вийде продовжити термін служби пелюшок і в такий спосіб забезпечити вашому новонародженому малюкові відчуття затишку і комфорту. Догляд за пелюшками для дітей це не просто обов'язкове завдання батьків, а й спосіб турботи про здоров'я вашої дитини. Бережіть себе і робіть покупки в нашому інтернет-магазині Nevia.