Що може бути прекрасніше, ніж після важкого робочого дню завалитися на м'яку подушку і опинитися огорнутим в цю приємну атмосферу комфорту? Звичайно, нічого. Основна маса людей вже дуже давно користується подушками для забезпечення більш зручного відпочинку та сну. Також деяке піднесення голови щодо тіла тягне і оздоровчу функцію - так хребет і шия виявляються більш розслабленими, що дозволяє виключити їх перевантаження. І пір'яні подушки давно удостоїлися головного місця на ринку. Вони до цього дня є найбільш популярним вибором людей.

М'якість, легкість, простота

В силу своїх складових, сама по собі подушка з пір'я не вимагає дуже частого і ретельного догляду. Довгий час досить просто змінити наволочку і провітрити на свіжому повітрі. Однак коли все-таки підходить час до її чищення, чого, по любому не уникнути, ситуація виходить не найпростіша. Більшість власників цієї м'якої і зручної хмарки для сну вважає за краще віддавати подушку фахівцям, щоб там вже вони самі за нею доглядали. Але деякі бажають робити все самостійно, і тут постає питання - як в домашніх умовах прати подушку з пір'ям? Саме це питання ми і розглянемо.

Перший спосіб

Руки - всьому голова. Так, в цьому способі вам доведеться вдатися до ручного прання подушки. Щоб впоратися з цим завданням, для початку слід обзавестися таким інвентарем:

- марля;
- миючий засіб для прання вовняних тканин;
- тепла вода;
- кондиціонер для білизни;
- нові напірники.

Тепер про все по порядку. Насамперед, необхідно організувати з марлі три мішечки. Тепер розкриваємо подушку і залишаємо її без єдиної пір'їнки. Все зібране перо рівномірно розкладаємо в раніше вишиті мішечки з марлі. Далі їх слід зашити і занурити в велику кількість теплої води з миючим засобом, де ретельно випрати. Часто міняючи воду, полощіть мішечки. Перед закінченням процедури потрібно додати кондиціонер у воду, ще раз прополоскати і віджати мішечки.

Тепер перо можна сушити. Якщо тепло - це робиться на вулиці, якщо холодно — у будинку на батареї. Потрібно не забувати періодично збивати перо в мішечках. Коли все висохне, можна фарширувати подушку свіжим пером. Для цього акуратно розкриваються мішечки і перо з них перекладається в новий напірник. І тепер залишилося всього нічого - зашити його і надіти чисту наволочку. І процес ручного прання можна вважати завершеним.

Другий спосіб

Тут вже від вас не буде потрібно багато зусиль, тому що прання буде більш автоматичним. Тобто, за допомогою пральної машини.

По суті, алгоритм дій практично такий же. Ті ж мішечки з пером вам потрібно відправити на делікатне прання з не більше ніж 40 градусами. Замість порошку заливається миючий засіб, а кондиціонер додається перед другим циклом полоскання. В іншому всі дії залишаються такими ж.

Спосіб прання пір'яних подушок рекомендується вибрати ручний, тому як, так чи інакше, пір'я з мішечків може вислизнути і є великий ризик забити фільтр пральної машини. Але тут вже ви самі вирішуйте, що вам дорожче - час або гроші.